12
74587

TALLRIK, porslin. Ming. Rund med taggig kant.

Utropspris
1 000 SEK
88 EUR
91 USD
Klubbat pris
2 800 SEK

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Diam 19 cm.

kantnagg.

Proveniens

Rune & Marja Wiréns samling