111
74589

GALLERFAT, porslin. Qing dynastin. Jiaqing (1796-1820).

Utropspris
1 000 SEK
87 EUR
91 USD
Klubbat pris
700 SEK

Runt med genombrutet brätte. Dekor i guld och blått av blomslinga. Diam 22,5 cm.

Nagg.

Proveniens

Rune & Marja Wiréns samling