1224
106793

Reinhold Norstedt

(Sverige, 1843-1911)
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
530 - 618 EUR
552 - 645 USD
Klubbat pris
Reinhold Norstedt
(Sverige, 1843-1911)

Gata i Helsingör i månsken

Pannå 21 x 29 cm. Samtida ornamenterad och förgylld ram.

Proveniens

Fru Svedbom.

Sveriges Allmänna Konstförening, "Minnesutställningen öfver Reinhold Ljungstedt", 1912, kat nr 168. "Från Helsingör", utlånad av Fru Svedbom.