1263
91609

LOCKBÄGARE. Baltikum 1700-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Delvis förgylld. På driven fot. Livet med graverat vapen. Upptill initialer och datering. På locket blomma. Höjd 18,5 cm, vikt 272 g.

Foten med obetydliga bucklor.