261
81163
BARSKÅP, Bodafors sannolikt 1950-tal.

Mahogny samt ek. Dörrspeglarna med snidad dekor av svenska motiv såsom Stockholms stadshus, same med ren, vikingaskepp etc. Invändigt med spegel, fyra smålådor med rotfanér. Invändigt märkt Bodafors. Höjd 140 cm, bredd 84,5 cm, djup 42 cm. Nyckel finns.

Obetydligt slitage.

Utropspris:

6 000 SEK

574 EUR

Klubbat pris:
14 000 SEK
Tilläggslista

Fel bild i den tryckta katalogen.

Kontakta specialist
Malin Sveholm
Malin Sveholm
Chef program- och eventavdelningen, specialist fashion
+46 (0)708 92 19 97