268
81647

STOLAR, sex stycken snarlika. Västsvensk rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Ljust gråmålade. Svängd genombruten rygg med balusterbricka. Svängda bladornerade ben med claw-on-ball. Snidade musslor. Lös stoppad sits.

Smärre slitage.