825
97677

BÄGARE, silver. Erik Lemon, Uppsala 1790.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld. Konande på rund kälad fot. svisselerad dekor av rocailler och initialer. Höjd 20,5 cm.

Sliten förgyllning. Bucklor.