849
98303

BÄGARE, silver. Trol Bönhasarbete 1771.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Invändigt förgylld. Konande på rund räfflad fot. Vågbandsdekor. Höjd 19 cm.

Slitage.

Tilläggslista

Bägaren är stämplad av Olof Söderman, Lidköping 1732.