849
98303

BÄGARE, silver. Trol Bönhasarbete 1771.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Invändigt förgylld. Konande på rund räfflad fot. Vågbandsdekor. Höjd 19 cm.

Slitage.

Tilläggslista

Bägaren är stämplad av Olof Söderman, Lidköping 1732.