874
88953

PIEDESTAL MED YTTERFODER, majolika. Rörstrand, jugend.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
9 200 SEK

Flintgods. Glaserade i gröna nyanser. Reliefdekor av eklöv och ekollon. Bägge delarna med inpressad stämpel Rörstrand. Total höjd 117 cm.

Smärre nagg, krackelyrer. (2)