928
101051

MATTA, savonnerieteknik. 493,5x395 cm. Europa 1900-talets förra hälft.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Benvit botten med polykroma blommedaljonger, festoner och stora akantusrankor. Smalt ramverk.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar, smärre skador, hål och lagningar.