983
101751

MATTA. Semiantik Azerbadjan. 285,5x131,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Brunblåmelerad botten med polykromt spaljémönster och stiliserade blommor. Bred benvit huvudbård med stora och små blommor.

Något ställvis hårt slitage, fläckar, obet. lagningar. Något skadade sidor.