Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
129
112973

Carl Johansson

(Sverige, 1863-1944)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
975 - 1 170 EUR
1 130 - 1 360 USD
Klubbat pris
8 200 SEK

Carl Johansson
(Sverige, 1863-1944)

Solig höstdag vid insjö

Signerad Carl Johansson och daterad -03. Duk 24 x 28 cm.

Formgivare

Representerad på Nationalmuseum och Konstakademin i Stockholm.