Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
157
113647

BÄGARE, 2 st, silver, Anders Hammarström, Eskilstuna (verksam 1761-1772).

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
292 - 390 EUR
340 - 453 USD
Klubbat pris
1 600 SEK

Delvis förgyllda, vågband, räfflad fot. Liven med svisselerad dekor. Höjd 9 och 10 cm.

En med lagning, bucklor, slitage.