171
113845

KANDELABRAR, för fyra ljus, ett par. Empire/empirestil.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris

Förgylld brons samt vit och grå marmor. Skaft i form av putti hållande löstagbara ljusarmar med flammor. Höjd 53-53,5 cm.

Omarbetade, kompletterade, lagningar.