175
114337

BÄGARE, silver. Ostämplad, sannolikt Ryssland, 1700-tal.

Utropspris
3 000 SEK
262 EUR
274 USD
Klubbat pris
4 200 SEK

Cylindrisk med driven dekor av akantusomgärdade medaljonger med tupp, lejon, etc. Höjd 8 cm.

Småbucklor, slitage.