185
114861

BÄGARE, 4 st, silver, Johan Petterson Berg, Norrköping 1748, Jonas Berg, Sthlm 1763,

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
5 200 SEK

Conrad Heitmüller, Nyköping 1751 och Jöns Spongberg, Gränna 1768. Delvis förgyllda, vågband och räfflad fot. Höjd 8-10 cm.

Bucklor, slitage.