197
114933

DOSA, silver, Carl Tengstedt, Göteborg 1842.

Utropspris
1 500 SEK
142 EUR
163 USD
Klubbat pris
600 SEK

Invändigt förgylld. Rund, slät med avfasad kant runt locket. Diam 6 cm.

Smärre slitage.