229
81651

KONSOLBORD. Italien, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
9 500 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Rektangulärt på raka bladornerade och kannelerade ben. Hörnen med polykroma vapensköldar med drakar. I sargen dekor av vinrankor. Längd 111, bredd 72, höjd 83 cm.

Smärre nagg och slitage. Senare skiva.