279
118047

DESSERTTALLRIKAR,

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
DESSERTTALLRIKAR,

två stycken, porslin. Frankrike, Märkta Darte Palais Royal No 21. Målad polykrom och förgylld dekor av vyer över "Canton de Soleure", "Fontaine des innocents". Diameter 23,5 cm.

Slitage.