400
119743

BYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Fanerad med plommon och amarant. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Längd 106,
bredd 57, höjd 86 cm. Nyckel medföljer.

Ett lås senare, ställvis fanerskador.