447
120417

BOUILLOTTELAMPA, för tre ljus. Empirestil.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Skärm av grönmålad plåt. Räfflad kolonnskaft på rund fotplatta på tassfötter. Urnformade ljushållare. Upptill pil. Höjd 63 cm.

Bucklor, retuscher.