713
125937

MATTA. Semiantik Kirman/Yesd. 220,5 x 137,5 cm.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Blå botten med stort polykromt blommande träd, fåglar, irisblommor och ljusblå nisch med blomslingor. Blå huvudbård med fåglar och blomställningar.

Ställvis slitage, fläckar, smärre skador, obet. malskador. Kortsidorna något skadade, en saknar några knutrader.