714
125949

MATTA. Semiantik Ardebil. 205,5 x 127,7 cm.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
436 - 610 EUR
456 - 639 USD
Klubbat pris
2 500 SEK

Mörkblå botten med polykroma kaukasiska mönster av stiliserade blommor och medaljonger. Ljusblå huvudbård med kufiskt liknande bård.

Ställvis slitage, fläckar, smärre trampveck och skador, obet. lagningar.