805
126791

MATTA. Old Nain Figural. 171x111,5 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
6 600 SEK

Röd botten med täta polykroma mönster av djur, fåglar, blommande träd, vaser och blommor. Benvit huvudbård med blomställningar, vaser och harar. Korkull.

Obet. slitage, smärre fläckar, lagningar.