804
122719

MATBORD MED FYRA STOLAR, Sverige 1930-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

Alm, detaljer av mahogny, metallinläggningar i band, bordet med förgyllda tassar. Runt bord med centrakfot, stolar med stoppad sits och rygg, rygg med svängda sidor och fyrsidiga ben. Bordets diameter 114 cm, höjd 72 cm.

Smäre slitage. (5)