877
128355

MATTA. Semiantik Kirman. 362,5x271,5 cm.

Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
610 - 697 EUR
639 - 730 USD
Klubbat pris
7 000 SEK

Rosaröd botten med polykrom medaljong, hörnornament och tätt blommönster. Blåmelerad huvudbård med träd, blommor och botehdekor.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar. Långsidorna och en kortsida med trampveck och skador.