895
89193

Jacob Bürgi

(Schweiz, Född 1745)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Jacob Bürgi
(Schweiz, Född 1745)

Pastoralt landskap med figurer vid slottsruin

Signerad J. Bürgi. fecit och daterad 1791. Akvarell 32 x 45 cm.