896
128629

TRÄSKULPTUR. Sen Qing.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Klubbat pris
TRÄSKULPTUR. Sen Qing.

Rot. Höjd 20 cm.

Proveniens

Enligt medföljande brev inköpt av Erland Nordenfalk på resan med korvetten Frejas expedition till Stilla havet på 1800-talet.