108
132935

GRÄDDKANNA, silver. Moskva 1873.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
4 600 SEK

Delvis förgylld. Konande med dekor i niello av stadsscener i kartuscher. Svängt handtag. Höjd 9 cm.

Pip och handtag med småbucklor.