192
136273

FIGURIN, porslin. Blanc de Chine. Qing 1700-tal.

Utropspris
800 - 1 000 SEK
71 - 88 EUR
74 - 92 USD
Klubbat pris
1 100 SEK

Konfucius stående på klippformation. Höjd 11,5 cm, klippans längd 23 cm.

Lagad. Tillverkningsspricka, "tånagg"