325
136503

SYBORD. Sengustavianskt, omkring år 1800.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
958 - 1 150 EUR
1 080 - 1 300 USD
Klubbat pris

Fanerat med mahogny och lönn. Rektangulär skiva. I sargen låda. Fotkryss. Inläggningar av blommor och urnor. L 56,5, b 37, h 76.

Slitage, fanérskador. Mindre lagning.