327
136507

SYBORD. Sverige, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
SYBORD. Sverige, 1800-tal.

Fanerat med al- och björkrot, samt bonat trä. Rektangulär skiva med avfasade hörn. I sargen låda. L 57, b 37, h 75. Nyckel finns.

Lagningar. Slitage och skador.