362
138873

LJUSKRONA, för 24 ljus. Oscariansk, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
27 000 SEK

Stomme av förgylld gulmetall behängd med prismor. Höjd 122, diam 74 cm.