441
135825

Georg Raab, hans art

(Österrike, 1821-1855)
Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
88 - 106 EUR
92 - 110 USD
Klubbat pris
2 600 SEK
Georg Raab, hans art
(Österrike, 1821-1855)

Damporträtt, enl uppgift föreställande Marie Antoinette

Signerad Raab. Gouache och akvarell, oval 9 x 6,5 cm. Innefattad i mässingsram.