417
174335

Alfred Thörne

(Sverige, 1850-1916)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
468 - 561 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20
Alfred Thörne
(Sverige, 1850-1916)

Hus i lummig trädgård

Signerad Alfr Thörne och daterad 1906. Duk 42 x 70 cm. Enligt påskirft motiv från Västerby, Söderbärke.

Lagning, dåligt spänd duk.

Formgivare