475
175631

SPEGEL, av Niclas Meunier (mästare i Stockholm 1754-97). Gustaviansk.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
958 - 1 150 EUR
1 080 - 1 300 USD
Klubbat pris
10 500 SEK

Förgylld och bronserad. I ramen infällt spegelglas. Krön med dekor av blommor och festonger. Signerad NM, samt med Stockholms hallstämpel 1775 (?). Höjd 138, bredd 60 cm.

Omarbetad, kompletterad.