741
184399

GOLVLAMPA, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark 1900-talets slut.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
221 - 265 EUR
230 - 276 USD
Klubbat pris
5 500 SEK

Tre vita glasskärmar på förkromad metallställning och fot. Höjd 125 cm.

Obetydligt slitage.