770
184515

SKRIVBORD, Louis XVI-stil.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
10 500 SEK
SKRIVBORD, Louis XVI-stil.

Mahognyfanerat. Beslag av mässing. Raka nedåt avsmalnande ben med kannelyrer. Rektangulär delvis skinnklädd skiva. Tre lådor. Dekor av facklor. Längd 181, bredd 91, höjd 83 cm.

Obetydligt slitage.