820
184741

SKOLBÄNK, möjligen Jean Prouvè, Frankrike 1940-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris

Ek med benställning av grönlackerad metall. Två sitsar. Längd 120, bredd 88, höjd 75 cm.

Kraftigt slitage.