103
167203

CARL MALMSTEN Matbord, 1940-50-tal.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
436 - 523 EUR
456 - 547 USD
Klubbat pris

Rund skiva av pyramidmahogny, på fyrdelad fot av valnöt. Brännmärkt CM. Höjd 74 cm, diam 134,5 cm. Glasskiva medföljer.

Smärre slitage, små kantlagningar/retuscher.