213
209769

GUDOM, brons, Egypten sentid ca 664-331 f Kr.

Utropspris
2 000 SEK
174 EUR
182 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Föreställande Guden Osiris. Höjd 10,5. Monterad på senare träsockel.

Slitage, smärre skador, anlöpningar.