214
177813

GRÖTSKÅL med LOCK, tenn, 1700/1800-tal.

Utropspris
2 000 SEK
174 EUR
182 USD
Klubbat pris
1 100 SEK

Rund bukig slät med ringhandtag. konande krönande knopp. Diam 27 cm.

Lagning samt bristning vid ena hänkelfästet. Slitage.