341
199165

SKÅLFAT, porslin, Kina Yongcheng (1723-35).

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris
3 800 SEK

Dekor i underglasyrblått av drake. Diameter 23 cm.

Sprickor, slitage, kantnagg.