374
189120

VIKSKÄRM, fyra delar, trä, porslin och brons. Qing dynastin samt senare 1900-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
120 000 SEK

Porslinsplaketter med dekor i underglasblått. Motiv av växter samt djur. Sen Qing. Rikt snidad träram med genombruten dekor. Dekor detaljer i metall. Höjd ca 180 bredd ca 200 cm.

Träarbetet med sprickor. Slitage. Lösa delar.