42
200103

SPEGEL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526 - 701 EUR
547 - 729 USD
Klubbat pris
10 500 SEK

Förgylld och bronserad. Uppsvängt krön med dekor av mussla, rocailler och akantusblad. Höjd 96 cm bredd 42 cm.

Omarbetat krön. Senare spegelglas.