433
206025

TALLRIKAR, 9 (4+3+1+1) st, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
4 000 SEK
349 EUR
365 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Tre djupa, resten flata. Polykrom dekor i imarifärger av trädpion och trädgårdsstaket m m . Diam 22-23 cm.

Kantnagg.