434
203937

MATTA. Semiantik Kaukas. 150,5 x 87,5 cm.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Mörkblå bönefält och nisch med små polykroma stiliserade blommor och andra figurer. Fyra smala bårder med rankor och blommor.

Något slitage, fläckar, smärre skador och lagningar. Långsidorna med trampveck, avkortade kortsidor.