435
210184

JOSEF FRANK Soffbord, "Diplomat", Firma Svenskt Tenn, modell 2073.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Pyramidmahogny. 104 x 104 cm, höjd 48 cm.

Slitage, smärre skador, renoverat.

Modellen formgiven år 1949. Detta exemplar inköpt på 1950-talet.