494
206022

TALLRIKAR, 5 (2+2+1) st, djupa, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
2 000 SEK
174 EUR
182 USD
Klubbat pris
1 700 SEK

Runda (2 profilerade) med polykrom dekor i imarifärger av ströblommor resp trädgårdsscen (2). Diam 22,5 cm.

Kantnagg.