549
205951

LJUSKRONA, för 24 ljus. Venetiansk,1800-talets första hälft.

Utropspris
40 000 SEK
3 490 EUR
3 650 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Handblåst klarglas i form av blommor och blad, stomme av metall. Senare elektrifierad. Höj ca 160 cm.

Skador och lagningar. Delar saknas.